6 Temmuz 2011 Çarşamba

5 Temmuz 2011 Salı

DC - Bugün resmi kıyafetleri giydik ve conconluğu bırakıp ciddi temaslarda bulunduk. Önce IVLP'nin "TV Bdoadcast Journalism" programını koordine eden Meridian Center'da, programın gidişatı hakkında bir toplantıya katıldık. Ardından Ulusal Basın Kulübü'nde öğle yemeği yedik.

Yemekten sonra ise yaklaşık üç saat süren yararlı bir toplantıya katıldık. Bu toplantıda Amerikan Dışişleri Bakanlığı Basın Merkezi'nden Dick Custin ve Mike Kiel, merkezin görevleri hakkında grubu bilgilendirdi. Ardından ünlü Hint gazeteci Narayan Lakshman ile sohbet etme fırsatı bulduk. Söylediklerinde samimiyse (ki öyle olduğunu zannediyorum), Hindistan'daki basın özgürlüğünün Türkiye'den çok daha iyi durumda olduğu sonucunu rahatlıkla çıkarabiliriz.

Basın Kulübü'deki temaslarımızın ardından programımız boşaldı. Maciej'in önerisiyle Smithsonian Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi'ne gittik. Daha kalabalık olabilecek bu ziyarete sadece Maciej, Martin, Marta ve ben katıldık. Aslında iyi de oldu. Çok kişiden oluşan gruplarla raha dolaşmak mümkün olmuyor. Zaten kafa yapısı olarak birbirine benzeyen insanlar, küçük gruplar oluşturmaya başladılar. Örneğin Asyalılar bir grup oluşturdu bile. Ben görünürde bağımsızım, ama "Slav Koalisyonu"na yakın duruyorum. Anneannemin Ukraynalı (Kırım) olmasını da gerekçe gösterebiliyoruz rahatlıkla.

Yarın Basın Müzesi ziyareti var. Grup halinde dolaşmak ta sıkıcı oluyor bir süre sonra. Akşam kentte yalnız başıma dolaşmak niyetindeyim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder